svētdiena, 2012. gada 2. decembris

Pārmaiņas Rīgas krievvalodīgajā presē - Krievija pastiprina kontroli pār Latvijas medijiem

http://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=366957:prmaias-rgas-krievvalodgaj-pres&catid=93:la-komentri&Itemid=440%20class=

29.11.2012 Franks Gordons

"Avīze ir ne tikai kolektīvs propagandists un kolektīvs aģitators, bet arī kolektīvs organizators" – šī Ļeņina nostādne (protams, krievu valodā) pēckara gados rotāja lielo zāli Palasta ielas 10. namā, kur mitinājās LTA – Maskavas TASS ziņu aģentūras filiāle (tā šai namā nomainīja DNB-Ostland...). 

Tā vien šķiet, ka šie Vladimira Iļjiča viedie vārdi būs vadmotīvs lielai un biezai avīzei, kas no 2013. gada 1. janvāra ar veco nosaukumu "Vesti segodņa" pulcēs gan šā laikraksta, gan avīzes "Čas" žurnālistus, un galvenais redaktors būšot Bļinovs no "Vesti", vietnieks – Kirillovs no "Čas".
Kā ziņo interneta žurnāls "Freecity.lv", šo spēcīgo mediju grupu, kurā ietilpst arī manāmi sarukušais "Telegraf", izveidojuši trīs Krievijas miljardieri – senators Andrejs Molčanovs, Eduards Janakovs un Arturs Jeresjko.
Ko šis apvienotais laikraksts propagandēs un par ko aģitēs, ir pilnīgi skaidrs, paturot prātā, ka vadošie publicisti tajā ir Kabanovs un Giļmans. Taču tagad lielāku svaru gūst šī apvienotā laikraksta organizatoriskā funkcija, atbalstot priekšdarbus Latvijas nepilsoņu kongresam un dažādas iniciatīvas, ar kurām nāk klajā, piemēram, Guščins un Lindermans.
Par triju miljardieru veikto iepirkumu, konsolidējot Rīgas krievvalodīgo presi, pirmais ziņoja interneta žurnāls "Freecity.lv". Un te nu gribas bilst labu vārdu par šo, kā izrādās, ikdienas interneta žurnālu, kura galvenā redaktore ir Tatjana Fasta. Šis izdevums ir ilustrētā mēnešraksta "Otkritij gorod" ("Atvērtā pilsēta") atzarojums, kas iekļauts koncernā "Belokon holdings". Gan šis mēnešraksts, gan interneta žurnāls ir patīkams pretstats patlaban veidojamam Bļinova un Kirillova superlaikrakstam. Tajos publicējas, piemēram, demokrātiskais Maskavas žurnālists Leonīds Mļečins un citi autori, par kuriem nav jāsarkst.
Diemžēl šo izdevumu lasītāju skaits (mēnešraksta metiens ir 5000 eksemplāru) ir krietni mazāks nekā tā krievvalodīgā auditorija, kurai domāts paplašinātais "Vesti segodņa" – kolektīvais organizators...


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru