2009. gada pašvaldību vēlēšanās Rīgas domē tika ievēlēti deputāti no 4 partijām:
LPP/LC: 12 (http://www.riga.lv/lv/Systems/DeputyCatalog/Default.aspx?categoryID=2&nodeID=202 )
JL: 8 (http://www.riga.lv/lv/Systems/DeputyCatalog/Default.aspx?categoryID=2&nodeID=212)
PS: 14 (http://www.riga.lv/lv/Systems/DeputyCatalog/Default.aspx?categoryID=2&nodeID=182)
SC: 26 (http://www.riga.lv/lv/Systems/DeputyCatalog/Default.aspx?categoryID=2&nodeID=192)
3 latviešu partijām kopā ir 34 vietas, kamēr krievu SC ir 26 vietas.
Ja latviešu partijas turētos kopā, tad krievi nevarētu pārņemt varu. Diemžēl viena no "it kā latviešu" partijām - LPP/LC nolēma veidot koalīciju kopā ar krieviem, nevis ar latviešiem. Pēc tam arī JL gribēja pievienoties šai krievu vadītajai koalīcijai un kādu laiku pat PS apsvēra iespēju pieteikties darbā krievu vadītajā koalīcijā.
Masu mēdiji tajā vietā lai kritizētu LPP/LC par nodevību, runā apmēram tā - ko tad SC tik sliktu ir izdarījis Rīgas domē (nebūs jau nekas traģisks, ja viņi pārņems varu arī Saeimā).
Tāda nu reiz ir izrādījusies viarāku latviešu politiķu nodevīgā daba. Tas nevieš labas cerības par 2010. gada Saeimas vēlēšanām.
Šeit apkopota informācija par politiķiem, lai vēlētāji to varētu izmantot saraksta izvēlei, kā arī plusu vilkšanai un nevēlamo kandidātu izsvītrošanai. Neaizmirstiet, ka vēlēšanu laikā Jūs pieņemat deputātu darbā. Kandidāta izbrāķēšanai nav vajadzīgs augstākās tiesas lēmums par kandidāta vainu vai nevainīgumu. Izsvītrojiet kandidātu, ja ir pat mazākā aizdomu ēna par negodīgumu, kā arī tad, ja cilvēks nav kvalificēts rakstīt un analizēt likumus un budžetu.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru